Technologie internetowe

Co znajduje się w najnowszej aktualizacji Chrome?

Napisane 24.04.2021 przez vhcomputer

Tagi:

Najciekawsza funkcja Chrome 90 pozwala użytkownikom tworzyć linki do określonego tekstu na stronie internetowej. Za kulisami wersja dodaje obsługę kodeka AV1 dla lepszej jakości wideokonferencji i domyślnie obsługuje szyfrowane połączenia z witryną.

Google w zeszłym tygodniu wydał Chrome 90, który daje pierwszeństwo do korzystania z szyfrowanych połączeń do stron internetowych, pozwala użytkownikom tworzyć linki, które wskazują wybrany tekst, i obsługuje kodek open-source zoptymalizowany do wideokonferencji.

Google wypłacił również ponad $54,000 w nagrodach dla tych, którzy zgłosili niektóre z 37 luk w zabezpieczeniach usuniętych w Chrome 90. Sześć błędów zostało oznaczonych jako "wysoki", drugi najpoważniejszy poziom zagrożenia Google. 36 000 dolarów zapłacono badaczom ds. bezpieczeństwa. Liczba nagród, w tym dwie oznaczone jako "High", nie została jeszcze przypisana kwota w dolarach, więc ostateczna wypłata Google będzie wyższa niż uznana suma.

Ponieważ Chrome aktualizuje się w tle, większość użytkowników może zakończyć odświeżanie, ponownie uruchamiając przeglądarkę. Aby ręcznie zaktualizować, wybierz "Informacje o Google Chrome" z menu Pomoc pod ikoną trzech kropek w prawym górnym rogu; zakładka wynikowa pokazuje, że przeglądarka została zaktualizowana lub Wyświetla proces pobierania przed przedstawieniem przycisku ponownego uruchomienia. Osoby nowe w Chrome mogą pobrać wersję 90 dla Systemów Windows, macOS i Linux bezpośrednio. Przeglądarki na Androida i iOS można znaleźć odpowiednio na rynkach Google Play i App Store.

Google obecnie aktualizuje Chrome co sześć tygodni; poprzednia aktualizacja została wydana 2 marca. Jednak Google powiedział, że przyspieszy harmonogram wydania Chrome tak, że pod koniec września lub na początku października, interwał spadnie do czterech tygodni. Mozilla ustawiła czterotygodniową kadencję jako pierwszą, w marcu 2020 roku.
Połączenia teraz domyślne dla HTPPS

Począwszy od Chrome 90, przeglądarka przechodzi do witryny docelowej za pomocą protokołu HTTPS najpierw, gdy użytkownik nie określa protokołu. Tylko w razie potrzeby — gdy nie ma szyfrowanego połączenia z witryną — Chrome wraca do starej preferencji, HTTP.

Na przykład, jeśli użytkownik wprowadzi vhcomputer.eu w pasku adresu Chrome przeglądarka przyjmuje, że pełny adres jest https://vhcomputer.eu, i dociera do witryny poprzez szyfrowane połączenie, zakładając, że jest ono dostępne. (W tym przykładzie jest.)

Poza oczywistą korzyścią dla bezpieczeństwa przeglądania użytkownika, zmiana domyślnej przeglądarki Chrome, jak twierdzi Google, powoduje również szybsze początkowe prędkości ładowania witryn docelowych. "Chrome połączy się bezpośrednio z punktem końcowym HTTPS bez konieczności przekierowywania z http: / / do https://", napisali Shweta Panditrao i Mustafa Emre Acer, dwaj członkowie zespołu Chrome, w poście z 23 marca na blogu Chromium.

Chrome desktop i Chrome na Androida otrzymały nowe domyślne HTTPS w Chrome 90, ale użytkownicy przeglądarki iOS nie. Ta aktualizacja dla iOS Chrome będzie następować "wkrótce po" debiucie wersji 90, powiedziało dwóch programistów Chrome.

Pewność siebie w świecie biznesu

Pewność siebie jest tą wyjątkową cechą charakteru, która potrafi wyraźnie ułatwić ludziom życie. Niektórzy się z nią rodzą, inni pracują na nią latami, jednak każdy - bez wyjątku - chciałby ją mieć. Człowiek społeczny nie ma trudności z nawiązywaniem nowych znajomości. Nawet jeśli brakuje mu kompetencji czy ma pewne luki w

Czytaj więcej...

Losowy

Analiza modelu, w jaki sposób wirusy wydostają się z układu odpornościowego

Korzystając z tego systemu obliczeniowego, naukowcy mogą zidentyfikować wirusowe sekwencje białek, które mogłyby uczynić lepsze cele szczepionkowe.Jednym z powodów, dla których tak trudno jest produkować skuteczne szczepionki przeciwko niektórym wirusom, w tym grypie i HIV, jest to, że wirusy te mutują bardzo szybko. Pozwala to im uniknąć

Czytaj więcej...